Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Antennaria carpatica (Wahlenb.) Bluff et Fingerh.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Antennaria (bubica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bubica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Comp. Fl. Germ. 1: 348 (1825)

Taxon author(s) 1. Georg (Göran) Wahlenberg2. Mathias Joseph Bluff3. Carl Anton Fingerhuth

Synonyms: Antennaria carpatica var. carpatica, sinonim (s) , Antennaria carpatica var. elatior (Gaudin) Ducommun, sinonim (s) , Antennaria carpatica var. lanata auct., sinonim (s) , Antennaria helvetica Chrtek et Pouzar, sinonim (s), Novit. Bot. Delect. Seminum Horti Bot. Univ. Carol. Prag 1960: 20-22 (1960) , Antennaria lanata auct. non (Hook.) Greene, sinonim (s) , Antennaria villifera auct. non. Boriss., sinonim (s) , Gnaphalium carpaticum Wahlenb., bazionim (baz.), Fl. Carpat. Princ.: 258 (1814)

Common names: karpatska bubica (Hr), Nikolić, T., 201912707, karpatski srcopuc (Hr), Lakušić, R., 19826043

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.