Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anthemis arvensis L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anthemis (jarmen (Hr), Nikolić, T., 201912707, jarmen (Hr), Domac, R., 19944, oko volje (Hr), Šulek, B., 18791256, prstenak (Hr), Šulek, B., 18791256, raman (Hr), Šulek, B., 18791256, ramina (Hr), Šulek, B., 18791256, rimska kamilica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 894 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Anthemis agrestis Wallr., sinonim (s), Sched. Crit.: 484. 1822 , Anthemis anglica Spreng., sinonim (s), Syst. Veg. 3: 594. 1826 , Anthemis arvensis ssp. incrassata (Loisel.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 361 (1879) , Anthemis granatensis Boiss., sinonim (s), Elench. Pl. Nov.: 60. 1838 , Anthemis incrassata Loisel., sinonim (s), Not. Pl. Ajouter Fl. France:129 (1810) , Anthemis kitenesis Thin, sinonim (s), Dokl. Bulg. Akad. Nauk 33(3): 382. 1980 , Anthemis sallei Sennen & Elias, sinonim (s), Bol. Soc. Ibér. Ci. Nat. 27: 214. 1929

Common names: poljski jarmen (Hr), Nikolić, T., 201912707, bela rada (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, bijela rada (Hr), Kušan, F., 19562137, jarmen (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, jarmen plievošilj (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, poljski jarmen (Hr), Domac, R., 19944, prstenak (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, ravan (Hr), Šulek, B., 18791256, raven (Hr), Kušan, F., 19562137, remjina (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.