Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anthemis austriaca Jacq.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anthemis (jarmen (Hr), Nikolić, T., 201912707, jarmen (Hr), Domac, R., 19944, oko volje (Hr), Šulek, B., 18791256, prstenak (Hr), Šulek, B., 18791256, raman (Hr), Šulek, B., 18791256, ramina (Hr), Šulek, B., 18791256, rimska kamilica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Fl. Austr. 5: 22 (1778)

Taxon author(s) 1. Nicolaus(Nicolaas) Joseph von Jacquin

Synonyms: Anthemis cotiformis Velen., sinonim (s), Sitzungsber. Königl. Böhm. Ges. Wiss., Math.-Naturwiss. Cl. 1902(27): 8. 1902 , Cota austriaca (Jacq.) Sch. Bip., sinonim (s), Österr. Bot. Wochenbl. 4: 155. 1854

Common names: austrijski jarmen (Hr), Nikolić, T., 201912707, austrijski jarmen (Hr), Domac, R., 19944, grebenasti jarmen (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.