Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Solidago gigantea Aiton

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Solidago (zlatnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, krkica (Hr), Domac, R., 19944, zlatnica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hort. Kew. 3: 211 (1789)

Taxon author(s) 1. William Aiton

Synonyms: Solidago gigantea ssp. gigantea, sinonim (s) , Solidago gigantea var. leiophylla Fernald, sinonim (s) , Solidago gigantea var. serotina (Kuntze) Cronquist, sinonim (s) , Solidago serotina (O. Kuntze) McNeill, exclusive (excl.) , Solidago serotina Aiton, nomen illegitimum (n. illeg.), Aiton, Hort. Kew. 3. 1789.

Common names: velika zlatnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, velika zlatnica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.