Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anthemis cotula L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anthemis (jarmen (Hr), Nikolić, T., 201912707, jarmen (Hr), Domac, R., 19944, oko volje (Hr), Šulek, B., 18791256, prstenak (Hr), Šulek, B., 18791256, raman (Hr), Šulek, B., 18791256, ramina (Hr), Šulek, B., 18791256, rimska kamilica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 894 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Anthemis cotula L. ssp. psorosperma (Ten.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 358. 1882 , Anthemis cotula L. ssp. psorosperma (Ten.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 358. 1882 , Anthemis psorosperma Ten., sinonim (s), Ten., Syll. Pl. Fl. Neapol. 1831. , Anthemis ramosa Spreng., sinonim (s), Spreng., Syst. Veg. 3. 1826. , Maruta cotula (L.) DC., sinonim (s), DC., Prodr. 6. 1838.

Common names: smrdljivi jarmen (Hr), Nikolić, T., 201912707, divja ramina (Hr), 18471006, marundela (Hr), Šulek, B., 18791256, pasja kamilica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, ravan (Hr), Šulek, B., 18791256, romorika (Hr), 18471006, smilj (Hr), Šulek, B., 18791256, smrdljivi jarmen (Hr), Domac, R., 19944, smrdući jarmen (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, smrdušica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, žablja trava (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.