Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Tagetes minuta L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Tagetes (kadivica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kadifa (Hr), Šulek, B., 18791256, kadivica (Hr), Horvatić, S., 19541819, žutjelj (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 887 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Tagetes glandulifera Schrank, sinonim (s), Schrank, Pl. Rar. Hort. Monac. 1820.

Common names: mala kadivica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.