Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Tanacetum cinerariifolium (Trevis.) Sch. Bip.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Tanacetum (buhač (Hr), Nikolić, T., 201912707, bratić (Hr), Šulek, B., 18791256, buhač (Hr), Horvatić, S., 19541819, vratić (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Tanacet. 58 (1844)

Taxon author(s) 1. Vittore Benedetto Antonio Trevisan de Saint-Léon2. Carl(Karl) Heinrich `Bipontinus' Schultz

Synonyms: Chrysanthemum cinerariaefolium Vis., sinonim (s), Fl. Dalmat. ii. 88. t. 8. , Chrysanthemum cinerariifolium (Trevir.) Vis., sinonim (s), Vis., Fl. Dalmat. 2. 1847. , Pyrethrum cinerariifolium Trevir, sinonim (s)

Common names: dalmatinski buhač (Hr), Nikolić, T., 201912707, buhač (Hr), Domac, R., 19944, buvač (Hr), Šilić, Č., 19841013, dalmatinska hrisantema (Hr), Šilić, Č., 19841013, dalmatinski buhač (Hr), Šilić, Č., 19841013, divji pelin (Hr), 18471006, matrikolda (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.