Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Tanacetum macrophyllum (Waldst. et Kit.) Sch. Bip.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Tanacetum (buhač (Hr), Nikolić, T., 201912707, bratić (Hr), Šulek, B., 18791256, buhač (Hr), Horvatić, S., 19541819, vratić (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Tanacet. 53 (1844)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel3. Carl(Karl) Heinrich `Bipontinus' Schultz

Synonyms: Chrysanthemum macrophyllum Waldst. et Kit., bazionim (baz.), Descr. Icon. Pl. Hung. 1: 97 (1802)

Common names: velikolistni buhač (Hr), Nikolić, T., 201912707, gronjasti vratić (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.