Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Tanacetum parthenium (L.) Sch. Bip.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Tanacetum (buhač (Hr), Nikolić, T., 201912707, bratić (Hr), Šulek, B., 18791256, buhač (Hr), Horvatić, S., 19541819, vratić (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Tanacet. 55 (1844)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl(Karl) Heinrich `Bipontinus' Schultz

Synonyms: Chrysanthemum parthenium (L.) Bernh., sinonim (s), Bernh., Syst. Verz. 1800. , Matricaria parthenium L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Pyrethrum parthenium (L.) Sm., sinonim (s), Sm., Fl. Brit. 2. 1800.

Common names: majčinski buhač (Hr), Nikolić, T., 201912707, amarak (Hr), Šulek, B., 18791256, bratić (Hr), 18471006, droptiniče koleno (Hr), Šulek, B., 18791256, majčinski vratić (Hr), Domac, R., 19944, mater hćerka (Hr), Šulek, B., 18791256, materinica (Hr), Šulek, B., 18791256, matrik (Hr), Šulek, B., 18791256, matrikal (Hr), Šulek, B., 18791256, matrikao (Hr), Šulek, B., 18791256, matriko (Hr), Šulek, B., 18791256, meta gorka (Hr), Šulek, B., 18791256, metva gorka (Hr), Šulek, B., 18791256, raman (Hr), 18471006, ruman (Hr), 18471006, vratić (Hr), Schaffner, W.; Häfelfinger, B.; Ernst, B., 19997749, zelje matrikovo (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.