Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Tragopogon dubius Scop.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Tragopogon (tuturuša (Hr), Nikolić, T., 201912707, brada kozlova (Hr), Šulek, B., 18791256, kozja brada (Hr), Domac, R., 19944, prčja brada (Hr), Šulek, B., 18791256, zimska šalata (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Carn. ed. 2(2): 95 (1772)

Taxon author(s) 1. Joannes Antonius (Giovanni Antonio) Scopoli

Synonyms: Tragopogon crocifolius L., sinonim (s) , Tragopogon dubius ssp. major (Jacq.) Vollm., sinonim (s), Fl. Bayern: 772 (1914) , Tragopogon major Jacq., sinonim (s), Fl. Austriac. 1: 19 (1773) , Tragopogon minor Fr., sinonim (s) , Tragopogon parviflorus Horn., sinonim (s) , Tragopogon sinuatus Ave Lall., sinonim (s)

Common names: velika tuturuša (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozja brada (Hr), Šulek, B., 18791256, velika kozja brada (Hr), Domac, R., 19944, yellow goat's beard (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.