Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aposeris foetida (L.) Less.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Aposeris (ognjičica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ognjičica (Hr), Domac, R., 19944, praseće zelje (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syn. Gen. Comp. 128 (1832)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Christian Friedrich Lessing

Synonyms: Hyoseris foetida L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: smrdljiva ognjičica (Hr), Nikolić, T., 201912707, praseće zelje (Hr), Horvatić, S., 19541819, smrdljiva ognjičica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.