Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Viburnum opulus L.

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Caprifoliaceae (kozokrvnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Viburnum (udikovina (Hr), Nikolić, T., 201912707, bekovina (Hr), Horvatić, S., 19541819, bikovina (Hr), Šulek, B., 18791256, lokovitka (Hr), Šulek, B., 18791256, šibika (Hr), Šulek, B., 18791256, udikovina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 268 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Opulus glandulosus Moench, sinonim (s), Methodus: 505 (1794)

Common names: obična udikovina (Hr), Nikolić, T., 201912707, bekovina (Hr), Šimić, F., 19807722, bobut (Hr), Šulek, B., 18791256, crvena hudika (Hr), Šimić, F., 19807722, crvena udika (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, drenjula (Hr), Haračić, A., 1894783, hudika (Hr), Grlić, Lj., 19845498, kalina (Hr), Grlić, Lj., 19845498, kalinovina (Hr), Grlić, Lj., 19845498, kamiševina (Hr), Hirc, D., 190467, malezovina (Hr), Hirc, D., 190467, obična udikovina (Hr), Domac, R., 19944, smrdljika biela (Hr), Šulek, B., 18791256, šibikovina (Hr), Šulek, B., 18791256, vrbovet (Hr), Hirc, D., 190467, zov vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.