Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arctium lappa L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arctium (čičak (Hr), Nikolić, T., 201912707, čičak (Hr), Domac, R., 19944, repuh (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 816 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Arctium chaorum Klokov, sinonim (s), Visjulina, Fl. URSR 11: 560. 1962 , Arctium edule Siebold et Beger, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur. 6(2): 829 (1928) , Arctium lappa ssp. majus Arénes, sinonim (s), Bull. Jard. Bot. État. 20: 75 (1950) , Arctium major Bernh., sinonim (s) , Arctium majus Bernh., sinonim (s), Syst. Verz.: 154. 1800 , Arctium vulgare (Hill) Druce, sinonim (s), Ann. Scott. Nat. Hist. 60: 22 (1906) , Lappa glabra Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Franç. 2: 37. 1779 , Lappa major Gaertn., sinonim (s), Fruct. Sem. Pl. 2: 379 (1791) , Lappa officinalis All., sinonim (s), Fl. Pedem. 1: 145. 1785 , Lappa officinalis Scop., sinonim (s) , Lappa vulgaris Hill., sinonim (s), Veg. Syst. 4: 28 (1762)

Common names: obični čičak (Hr), Nikolić, T., 201912707, čičak (Hr), Pahlow, M., 19897748, čičak konjski (Hr), Šulek, B., 18791256, divična (Hr), Šulek, B., 18791256, divična divja (Hr), Šulek, B., 18791256, hripanj (Hr), Šulek, B., 18791256, lepušina (Hr), Šulek, B., 18791256, lopuh (Hr), Šulek, B., 18791256, lopuh gorki (Hr), Šulek, B., 18791256, lopuh grki (Hr), Šulek, B., 18791256, lopuh veliki (Hr), Šulek, B., 18791256, obični čičak (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, oboda velika (Hr), Šulek, B., 18791256, palušina (Hr), Šulek, B., 18791256, repinac (Hr), Pahlow, M., 19897748, repuh (Hr), Šulek, B., 18791256, repun (Hr), 18471006, repusina (Hr), 18471006, repušika (Hr), Šulek, B., 18791256, repušina (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, ripalj (Hr), Šulek, B., 18791256, ripanj veliki (Hr), Šulek, B., 18791256, ripnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, ripuh veliki (Hr), Šulek, B., 18791256, ripujak (Hr), 18471006, sikavica bela (Hr), Šulek, B., 18791256, skripac (Hr), Šulek, B., 18791256, skripačac (Hr), Šulek, B., 18791256, svietnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, torica velika (Hr), Šulek, B., 18791256, turica velja (Hr), Šulek, B., 18791256, valjuga vela (Hr), Šulek, B., 18791256, valjuga velika (Hr), 18471006, veliki čičak (Hr), Domac, R., 19944, velišak (Hr), Šulek, B., 18791256, zelenkasti lopuh (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, burdock (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733, great burdock (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.