Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arctium minus (Hill) Bernh.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arctium (čičak (Hr), Nikolić, T., 201912707, čičak (Hr), Domac, R., 19944, repuh (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Syst. Verz. Erfurt 154 (1800)

Taxon author(s) 1. John Hill2. Johann Jakob Bernhardi

Synonyms: Arctium chabertii Briq. & Cavill., sinonim (s), Briq. & Cavill. in Burnat, Fl. Alpes Marit. 7. 1931. , Arctium chabertii ssp. aellenianum Arenes, sinonim (s), Bull. Jard. Bot. Bruxelles 20: 121. 1950 , Arctium chabertii ssp. balearicum Arenes, sinonim (s), Bull. Jard. Bot. Bruxelles 20: 122. 1950 , Arctium chabertii ssp. corsicum Arenes, sinonim (s), Bull. Jard. Bot. Bruxelles 20: 121. 1950 , Arctium lappa var. minus (Hill) Pers., sinonim (s), Syn. Pl. 2: 383 (1807) , Arctium melanoceps (Beger) G. H. Loos, sinonim (s), G. H. Loos in Jahrb. Bochum. Bot. Vereins 1. 2010. , Arctium minus agg., sinonim (s) , Arctium minus ssp. mediterraneum Arenes, sinonim (s), Bull. Jard. Bot. Bruxelles 20: 108. 1950 , Arctium minus ssp. minus, sinonim (s) , Arctium minus ssp. pubens (Bab.) Arenes, sinonim (s), Bull. Jard. Bot. Bruxelles 20: 89. 1950 , Arctium minus ssp. pubens (Bab.) P. Fourn., sinonim (s), Fl. Compl. Plaine Franc.: 291 (1928) , Arctium minus var. melanoceps Beger, sinonim (s), Beger in Hegi, Ill. Fl. Mitt.-Eur. 6(2). 1928. , Arctium nemorosum ssp. pubens (Bab.) P. Fourn., sinonim (s), Nuovo Gior. Bott. Ital. 13: 197 (1906) , Arctium pubens Bab., sinonim (s), Bab. in Ann. Mag. Nat. Hist., ser. 2 17. 1856. , Arctium tomentosum ssp. pubescens (Bab.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur., Suppl. 2: 179 (1889) , Arctium vulgare auct. non (Hill) Druce (A. H. Evans 1913), sinonim (s) , Lappa communis Coss. et Germ., sinonim (s), Fl. Paris: 389 (1845) , Lappa minor Hill, bazionim (baz.), Hill, Veg. Syst. 4. 1762. , Lappa pubens (Bab.) Boreau, sinonim (s), Boreau, Fl. Centre France, ed. 3, 2. 1857.

Common names: mali čičak (Hr), Nikolić, T., 201912707, čičak poljski (Hr), Šulek, B., 18791256, čiček (Hr), Šulek, B., 18791256, grozdasti lopuh (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, jacvec (Hr), Šulek, B., 18791256, lopuh mali (Hr), Šulek, B., 18791256, mali čičak (Hr), Domac, R., 19944, ripalj mali (Hr), Šulek, B., 18791256, ripuh mali (Hr), Šulek, B., 18791256, toričica (Hr), Šulek, B., 18791256, common burdock (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.