Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Platanus x acerifolia (Aiton) Willd.

Order: Proteales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Platanaceae (Platane (De), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Platanus (platana (Hr), Nikolić, T., 201912707, lepen (Hr), Šulek, B., 18791256, platana (Hr), Horvatić, S., 19541819, pokrovnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, vodoklen (Hr), Hirc, D., 190467)

Place of publishing: Species Plantarum. Editio quarta 4: 474. 1805.

Taxon author(s) 1. William Aiton2. Carl Ludwig von Willdenow

Common names: londonska platana (Hr), Nikolić, T., 201912707, londonska platana (Hr), Anonymus, 19847744, platana (Hr), Anonymus, 19847744, Platane (De), Anonymus, 19847744, London plane (En), Anonymus, 19847744, plane tree (En), Anonymus, 19847744, platane (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.