Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Carduus pycnocephalus L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Carduus (stričak (Hr), Nikolić, T., 201912707, badavac (Hr), Haračić, A., 1894783, badeljka (Hr), Šulek, B., 18791256, bocak (Hr), Šulek, B., 18791256, bodalj (Hr), Šulek, B., 18791256, čičak veliki (Hr), Šulek, B., 18791256, died (Hr), Šulek, B., 18791256, modrulj (Hr), Šulek, B., 18791256, osat (Hr), Šulek, B., 18791256, oset (Hr), Šulek, B., 18791256, stričak (Hr), Domac, R., 19944, ščetica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 2, 1151 (1763)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cardus tenuiflorus Vis., sinonim (s)

Common names: sitnoglavičasti stričak (Hr), Nikolić, T., 201912707, badelj divji (Hr), Šulek, B., 18791256, bielutasti stričak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, sitnoglavičasti stričak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.