Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aristolochia clematitis L.

Order: Piperales Bercht. et J. Presl

Family: Aristolochiaceae (jabučnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vučje stope (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Aristolochia (jabučnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, koren šuplji (Hr), Šulek, B., 18791256, vučja stopa (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. ? (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aristolochia infesta Salisb., nomen illegitimum (n. illeg.), Salisb., Prodr. Stirp. Chap. Allerton. 1796.

Common names: divlji jabučnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, divja jabuka (Hr), Visiani, R., 18425573, jabučnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, jabuka vučja duga (Hr), Šulek, B., 18791256, jabuka vučja vela (Hr), Šulek, B., 18791256, kokotinja (Hr), Visiani, R., 18425573, tikvić (Hr), Šulek, B., 18791256, velčec (Hr), Hirc, D., 190467, vučja jabučica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, vučja jabuka (Hr), Šulek, B., 18791256, vučja stopa (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, vučja stopa najmirisnija (Hr), Šulek, B., 18791256, vučja stopa vela (Hr), Visiani, R., 18425573, žuta vučja stopa (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.