Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Edraianthus serpyllifolius (Vis.) A. DC.

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Edraianthus (zvonce (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvonce (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in DC., Prodr. 7: 449 (1839)

Taxon author(s) 1. Roberto de,Roberto Visiani,de Visiani2. Alphonse Louis Pierre Pyramus de,Alphonse Louis Pierre Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Campanula serpyllifolia Vis., sinonim (s), Vis. in Flora 12, Ergänzungsbl. 1. 1829. , Edraianthus serpyllifolius (Vis.) A. DC. ssp. thymifolius Vis., sinonim (s) , Wahlenbergia serpyllifolia Vis., sinonim (s), Linnaea 38: 702. 1874.

Common names: puzavo zvonce (Hr), Nikolić, T., 201912707, kreštalica (Hr), Šugar, I., 19941985, lopatolisto zvonce (Hr), Šilić, Č., 19841013, modro zvonce (Hr), Šilić, Č., 19841013, puzavo zvonce (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.