Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Campanula carnica Mert. et W. D. J. Koch

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Campanula (zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvonce (Hr), Šulek, B., 18791256, zvončić (Hr), Domac, R., 19944, zvončika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Röhling, Deutschl. Fl. ed. 3, 2: 158 (1826)

Taxon author(s) 1. Franz Karl(Carl) Mertens2. Wilhelm Daniel Joseph Koch

Synonyms: Campanula carnica ssp. puberula Podlech, sinonim (s), Feddes Repert. 71: 95. 1965 , Campanula linifolia Scop. non L., sinonim (s) , Campanula rotundifolia ssp. racemosa (Krašan) Witasek, sinonim (s), Abh. K. K. Zool.-Bot. Ges. Wien 1(3): 98. 1902

Common names: lanolisni zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, lanilisni zvončić (Hr), Šugar, I., 19941985, lanolisna zvončika (Hr), Domac, R., 19944, lanolisni zvončić (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.