Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Arnica montana L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Arnica (moravka (Hr), Nikolić, T., 201912707, moravka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 884 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: gorska moravka (Hr), Nikolić, T., 201912707, arnika (Hr), Lakušić, R., 19826043, brđanka (Hr), Šugar, I., 19644578, gorska moravka (Hr), Domac, R., 19944, moravka (Hr), Šugar, I., 19941985, veprina (Hr), Šulek, B., 18791256, veprovac (Hr), Šulek, B., 18791256, žvetuljina (Hr), Haračić, A., 1894783, Arnica (En), Grey-Wilson, C.; Blamey, M., 19957399, navadna arnika (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.