Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ligularia sibirica (L.) Cass.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ligularia (grozdičnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, jezičnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Dict. Sci. Nat. 26: 402 (1823)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Alexandre Henri Gabriel de,Alexandre Henri Gabriel Cassini,de Cassini

Synonyms: Cineraria sibirica (L.) L., sinonim (s), Sp. pl. ed. 2, 2:1242. 1763. , Othonna sibirica L., bazionim (baz.), Species Plantarum 2: 924. 1753. , Senecio cacaliifolius Sch. Bip., sinonim (s) , Senecio ligularia Hook. f., sinonim (s), Fl. Brit. India 3:349. 1881. , Senecio sibiricus (L.) L. f., sinonim (s), Suppl. pl. 370. 1782 ("1781").

Common names: sibirska grozdičnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, sibirska jezičnjača (Hr), Domac, R., 19944, zlatna jezičnica (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.