Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Artemisia campestris L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Artemisia (pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707, komunika (Hr), Šulek, B., 18791256, pelin (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 846 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Artemisia dniproica Klokov, sinonim (s), Visjulina, Fl. URSR 11: 556. 1962 , Artemisia odoratissima Desf., sinonim (s), Fl. Atlant. 2: 263. 1799 , Artemisia sosnovskyi Novopokr., sinonim (s), Bot. Mater. Gerb. Bot. Inst. Komarova Akad. Nauk SSSR 11: 178. 1949

Common names: poljski pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707, metlika divja (Hr), Šulek, B., 18791256, poljski pelin (Hr), Domac, R., 19944, svilasti pelin (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.