Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Artemisia maritima L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Artemisia (pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707, komunika (Hr), Šulek, B., 18791256, pelin (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 846 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Artemisia maritima prol. pseudogallica Rouy, sinonim (s), Fl. France 8: 300. 1903 , Artemisia maritima ssp. maritima, sinonim (s) , Artemisia maritima ssp. salina (Willd.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 380. 1879 , Artemisia maritima ssp. salina (Willd.) Rchb., sinonim (s) , Artemisia pseudogallica (Rouy) A. W. Hill, sinonim (s), Index Kew., Suppl. 6: 20. 1926 , Artemisia salina Willd., sinonim (s), Sp. Pl. 3: 1834. 1803 , Artemisia salina Willd. ssp. maritima, inclusive (incl.) , Seriphidium maritimum (L.) Poljakov, sinonim (s), Trudy Inst. Bot. Akad. Nauk Kazahsk. SSR 11: 172. 1961

Common names: primorski pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707, ledinasti pelin (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pelin polemorski (Hr), Šulek, B., 18791256, primorski pelin (Hr), Domac, R.3021, primoršćak (Hr), Haračić, A., 1894783

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.