Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aster tripolium L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aster (zvjezdan (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvjezdan (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 872 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aster tripolium fo. discoideus auct., sinonim (s) , Tripolium pannonicum ssp. maritimum Holub, sinonim (s), Folia Geobot. Phytotax. 8: 177 (1973) , Tripolium pannonicum ssp. tripolium (L.) Greuter, sinonim (s), Willdenowia 33: 47. 2003 , Tripolium vulgare N. ab E., sinonim (s), Gen. Sp. Aster.: 153. 1832

Common names: primorski zvjezdan (Hr), Nikolić, T., 201912707, primorski zvjezdan (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.