Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Asteriscus aquaticus (L.) Less.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Asteriscus (raman (Hr), Nikolić, T., 201912707, raman (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syn. Gen. Comp. 210 (1832)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Christian Friedrich Lessing

Synonyms: Asteriscus aquaticus ssp. nanus (Boiss.) O. Bolos & Vigo, sinonim (s), Fl. Paisos Catalans 3: 761. 1996 , Asteriscus aquaticus var. nanus Boiss., sinonim (s), Boiss., Fl. Orient. 3. 1875. , Asteriscus citriodorus Heldr. et Halácsy, sinonim (s), Österr. Bot. Z. 11: 411. 1895 , Bubonium aquaticum (L.) Hill, sinonim (s), Hill, Veg. Syst. 2. 1761. , Buphthalmum aquaticum L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Nauplius aquaticus (L.) Cass., sinonim (s), Cass. in Cuvier, Dict. Sci. Nat. 34. 1825. , Odontospermum aquaticum (L.) Sch. Bip., sinonim (s), Sch. Bip. in Webb & Berthelot, Hist. Nat. Iles Canaries 3(2,2). 1844.

Common names: vodeni raman (Hr), Nikolić, T., 201912707, kosmati raman (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, raman (Hr), Horvatić, S., 19541819, vodeni raman (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.