Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pinus heldreichii Christ

Order: Pinales Gorozh.

Family: Pinaceae (borovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pinus (bor (Hr), Nikolić, T., 201912707, bor (Hr), Domac, R., 19944, hvoja (Hr), Šulek, B., 18791256, smrek (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Verh. Naturf. Ges. Basel 3: 549 (1863)

Taxon author(s) 1. Christ

Synonyms: Pinus leucodermis Antoine, inclusive (incl.), Oesterr. Bot. Z. 14: 366. 1864

Common names: balkanska munjika (Hr), Domac, R., 19944, bor smrč (Hr), Hirc, D., 190467, munika (Hr), Kušan, F., 19562137, munjika (Hr), Hirc, D., 190467, smrč (Hr), Kušan, F., 19562137

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.