Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pinus mugo Turra

Order: Pinales Gorozh.

Family: Pinaceae (borovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pinus (bor (Hr), Nikolić, T., 201912707, bor (Hr), Domac, R., 19944, hvoja (Hr), Šulek, B., 18791256, smrek (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Gior. Ital. (Grisilini) 1: 152 (1764)

Taxon author(s) 1. Antonio Turra

Synonyms: Pinus montana Mill., sinonim (s), Mill., Gard. Dict., ed. 8. 1768. , Pinus montana ssp. mughus (Scop.) Willk., sinonim (s), Forstl. Fl. 177 (1872) , Pinus mughus Scop., sinonim (s), Scop., Fl. Carniol., ed. 2, 2. 1772. , Pinus mugo var. mughus (Scop.) Zenari, sinonim (s) , Pinus pumilio Haenke, inclusive (incl.), Haenke in Jirasek, Beobacht. Reis. Riesengeb. 1791.

Common names: planinski bor (Hr), Nikolić, T., 201912707, bor krivulj (Hr), Domac, R., 19944, borić (Hr), Šulek, B., 18791256, borina (Hr), Hirc, D., 190467, gorski borovac (Hr), Pahlow, M., 19897748, kleka (Hr), Domac, R., 19944, klekovina (Hr), Hirc, D., 190467, običan borić (Hr), Hirc, D., 190467, planinski bor (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.