Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pinus nigra J. F. Arnold ssp. dalmatica (Vis.) Franco

Order: Pinales Gorozh.

Family: Pinaceae (borovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pinus (bor (Hr), Nikolić, T., 201912707, bor (Hr), Domac, R., 19944, hvoja (Hr), Šulek, B., 18791256, smrek (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Bull. Soc. Hist. Nat. Afr. Nord 19: 66 (1928)

Taxon author(s) 1. Johann Franz Xaver Arnold

Synonyms: Pinus dalmatica Vis., sinonim (s), Vis., Fl. Dalmat. 1. 1842. , Pinus laricio Poir, sinonim (s), Encycl. (Lamarck) 5: 339. 1804 [9 Jan 1804]

Common names: dalmatinski bor (Hr), Nikolić, T., 201912707, crni bor (Hr), Hirc, D., 190467, crnobor (Hr), Hirc, D., 190467

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.