Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pinus pinaster Aiton

Order: Pinales Gorozh.

Family: Pinaceae (borovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pinus (bor (Hr), Nikolić, T., 201912707, bor (Hr), Domac, R., 19944, hvoja (Hr), Šulek, B., 18791256, smrek (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Hort. Kew. 3: 367 (1789)

Taxon author(s) 1. William Aiton

Synonyms: Pinus hamiltonii Ten., sinonim (s) , Pinus maritima Lam. non Mill., sinonim (s) , Pinus mesogeensis Fieschi et Gaussen, sinonim (s)

Common names: primorski bor (Hr), Nikolić, T., 201912707, bor crni (Hr), Šulek, B., 18791256, borić (Hr), Haračić, A., 1894783, černi bor (Hr), Visiani, R., 18425573, morski bor (Hr), Hirc, D., 190467, primorski bor (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.