Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Telekia speciosa (Schreb.) Baumg.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Telekia (kolotoč (Hr), Nikolić, T., 201912707, kolotoč (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Enum. Stirp. Transs. 3: 150 (1816)

Taxon author(s) 1. Johann Christian Daniel von Schreber2. Johann Christian Gottlob Baumgarten

Synonyms: Buphthalmum cordifolium Waldst. et Kit., sinonim (s), Descr. Icon. Pl. Hung.: 117. 1802 , Buphthalmum speciosum Schreb., bazionim (baz.), Schreb., Icon. Descr. Pl. 1766.

Common names: naočiti kolotoč (Hr), Nikolić, T., 201912707, kolotoč (Hr), Horvatić, S., 19541819, naočiti kolotoč (Hr), Domac, R., 19944, srdcolistni kolotoč (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, veliki kolotoč (Hr), Šugar, I., 19941985, veliki volujak (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.