Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Campanula persicifolia L.

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Campanula (zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvonce (Hr), Šulek, B., 18791256, zvončić (Hr), Domac, R., 19944, zvončika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 164 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Campanula cristallocalyx Adamović, sinonim (s), Adamović in Denkschr. Kaiserl. Akad. Wiss., Wien. Math.-Naturwiss. Kl. 74. 1903. , Campanula hispida Lej., sinonim (s), Lej., Fl. Spa 2. 1813. , Campanula persicifolia ssp. eriocarpa (Koch) U. Dettmann et Rothm., sinonim (s), (1963) , Campanula persicifolia ssp. sessiliflora (Velen.) Greuter & Burdet, sinonim (s), Willdenowia 12: 36. 1982 , Campanula persicifolia ssp. subpyrenaica (Timb.-Lagr.) Fed., sinonim (s), Bot. J. Linn. Soc. 67: 281. 1973 , Campanula persicifolia var. eriocarpa W. D. J. Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv.: 470 (1837) , Campanula persicifolia var. sessiliflora Velen., sinonim (s), Velen. in Oesterr. Bot. Z. 42. 1892. , Campanula pumila F. W. Schmidt, sinonim (s), F. W. Schmidt, Fl. Boëm. 2. 1794. , Campanula sessiliflora K. Koch (non L. f.), sinonim (s), Linnaea (Berlin) 19: 30. 1847 , Campanula subpyrenaica Timb.-Lagr., sinonim (s), Timb.-Lagr. in Billot, Annot. Fl. France Allemagne. 1855.

Common names: sjajnolisni zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, dobrodeva (Hr), Šulek, B., 18791256, mlječika (Hr), Hirc, D., 1909669, sjajnolisna zvončika (Hr), Domac, R., 19944, sjajnolisni zvončić (Hr), Domac, R., 19944, zvonček šumski (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.