Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Carlina acaulis L. ssp. acaulis

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Carlina (kravljak (Hr), Nikolić, T., 201912707, babulnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, kraljavac (Hr), Šulek, B., 18791256, kravjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kravljak (Hr), Domac, R., 19944, siriška (Hr), Šulek, B., 18791256, veprovac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 828 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Carlina alpina Jacq., sinonim (s), Jacq., Enum. Stirp. Vindob. 1762. , Carlina caulescens Lam., sinonim (s), Dict. Encycl. Meth. 1: 623 (1794) , Carlina chameleon Vill., sinonim (s) , Carlina subacaulis DC., sinonim (s)

Common names: planinski kravljak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.