Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Carlina acaulis L. ssp. simplex (Wettst. et Kit.) Nyman

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Carlina (kravljak (Hr), Nikolić, T., 201912707, babulnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, kraljavac (Hr), Šulek, B., 18791256, kravjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kravljak (Hr), Domac, R., 19944, siriška (Hr), Šulek, B., 18791256, veprovac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Consp. 400 (1879)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Carlina acaulis f. caulescens Lam., sinonim (s) , Carlina acaulis ssp. aggregata (Waldst. et Kit.) Hegi, sinonim (s), Fl. Mitt.-Eur. 6(2): 819 (1928) , Carlina acaulis var. caulescens (Lam.) Rchb., ? (dvojbeno), Icon. Fl. Germ. Helv. 15: 6 (1852) , Carlina aggregata Waldst., sinonim (s) , Carlina aggregata Willd., sinonim (s), Sp. Pl., ed. 4 3 (3): 1694. 1803 , Carlina caulescens Lam., sinonim (s), Dict. Encycl. Meth. 1: 623 (1794) , Carlina simplex Waldst. et Kit., bazionim (baz.), Pl. Rar. Hung. 2: 164, t. 152

Common names: pusteni kravjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.