Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Carlina vulgaris L. ssp. longifolia Nyman

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Carlina (kravljak (Hr), Nikolić, T., 201912707, babulnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, kraljavac (Hr), Šulek, B., 18791256, kravjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kravljak (Hr), Domac, R., 19944, siriška (Hr), Šulek, B., 18791256, veprovac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Consp. 400 (1879)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Carlina biebersteinii Bernh. ex Hornem. ssp. biebersteinii, sinonim (s) , Carlina longifolia Rchb., nomen illegitimum (n. illeg.), Icon. Fl. Germ. Helv. 8: 25 (1846) non Viv. 1824 , Carlina nebrodensis auct. non Guss. ex DC., sinonim (s) , Carlina stricta (Rouy) Fritsch, sinonim (s), Excursionfl. Österreich, ed. 2: 635. 1909 , Carlina stricta Rouy, sinonim (s)

Common names: dugolisni kravljak (Hr), Domac, R., 19944, dugolistni kravjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.