Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Carthamus lanatus L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Carthamus (šafranika (Hr), Nikolić, T., 201912707, bodalj (Hr), Domac, R., 19944, šafranka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 830 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Carthamus elatus (Gasp.) Nyman, sinonim (s), Nyman, Consp. Fl. Eur. 1879. , Carthamus turbinatus (Guss.) Nyman, sinonim (s), Nyman, Consp. Fl. Eur. 1879. , Kentrophyllum elatum Gasp., sinonim (s), Gasp. in Rendiconto Accad. Sci. Soc. Borbon. Napoli 1. 1842. , Kentrophyllum lanatus (L.) DC., sinonim (s), Aug. Pyrami de Candolle Botanicon Gallicum 1: 193. 1828. , Kentrophyllum turbinatum Guss., sinonim (s), Guss., Fl. Sicul. Syn. 2. 1844.

Common names: vunenasta šafranika (Hr), Nikolić, T., 201912707, brmelj (Hr), Šulek, B., 18791256, sikalina žuta (Hr), Šulek, B., 18791256, strlica (Hr), Šulek, B., 18791256, vunasti bodolist (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vunenasti bodalj (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.