Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Celtis australis L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Ulmaceae (brijestovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Celtis (koprivić (Hr), Nikolić, T., 201912707, koprivić (Hr), Domac, R., 19944, košćela (Hr), Horvatić, S., 19541819, Zürgelbaum (De), Anonymus, 19847744, hackberry (En), Anonymus, 19847744, nettle tree (En), Anonymus, 19847744, micocoulier (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Sp. Pl. 1043 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: južnjački koprivić (Hr), Nikolić, T., 201912707, crni koprivić (Hr), Šatalić, S.; Štambuk, S., 19975812, europski koprivić (Hr), Horvatić, S., 19541819, europski košćela (Hr), Horvatić, S., 19541819, fafarikula (Hr), Grlić, Lj., 19845498, fafarinka (Hr), Visiani, R., 18425573, fanfarika (Hr), Šulek, B., 18791256, glangolić (Hr), Šulek, B., 18791256, glangulić (Hr), Hirc, D., 190467, južnjački koprivić (Hr), Domac, R., 19944, kopriva (Hr), Šulek, B., 18791256, kopriva stup (Hr), Šulek, B., 18791256, koprivić (Hr), Hirc, D., 190467, kostanjula (Hr), Šulek, B., 18791256, kostela (Hr), Šulek, B., 18791256, kostila (Hr), Visiani, R., 18425573, kostjela (Hr), Šulek, B., 18791256, košćela (Hr), Grlić, Lj., 19845498, kršanac (Hr), Šulek, B., 18791256, ladonja (Hr), Hirc, D., 190467, pokriva (Hr), Haračić, A., 1894783, taferikola (Hr), Haračić, A., 1894783

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.