Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Centaurea salonitana Vis.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Centaurea (zečina (Hr), Nikolić, T., 201912707, modrulja (Hr), Šulek, B., 18791256, različak (Hr), Horvatić, S., 19541819, tartorina (Hr), Šulek, B., 18791256, zečice (Hr), Šulek, B., 18791256, zečina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Flora 12: 23 (1829)

Taxon author(s) 1. Roberto de,Roberto Visiani,de Visiani

Synonyms: Centaurea collina Sibth. et Sm. non L., sinonim (s) , Centaurea latisquama DC., sinonim (s), DC., Prodr. 6. 1838. , Centaurea latisquama ssp. salonitana (Vis.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 429. 1879 , Centaurea lilinica Velen., sinonim (s), Velen. in Allg. Bot. Z. Syst. 10. 1904. , Centaurea reflexa ssp. salonitana (Vis.) Mikheev, sinonim (s), Bot. Žurn. 85(3): 116. 2000 , Centaurea rubriflora N. B. Illar., sinonim (s), N. B. Illar. in Bot. Mater. Gerb. Bot. Inst. Komarova Akad. Nauk SSSR 18. 1957. , Centaurea stribrnyi Velen., sinonim (s), Velen., Fl. Bulg. 1891. , Colymbada salonitana (Vis.) Holub, sinonim (s), Holub in Folia Geobot. Phytotax. 7. 1972.

Common names: solinska zečina (Hr), Nikolić, T., 201912707, hrapava zečina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, solinska zečina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.