Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Centaurea nigrescens Willd.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Centaurea (zečina (Hr), Nikolić, T., 201912707, modrulja (Hr), Šulek, B., 18791256, različak (Hr), Horvatić, S., 19541819, tartorina (Hr), Šulek, B., 18791256, zečice (Hr), Šulek, B., 18791256, zečina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 3: 2288 (1803)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Centaurea dubia ssp. nigrescens (Willd.) Hayek, sinonim (s), Verh. Zool.-Bot. Ges. Wien 68: 210 (1918) , Centaurea jacea ssp. nigrescens (Willd.) Čelak., sinonim (s), Prodr. Fl. Böhmen: 250. 1871 , Centaurea pratensis ssp. nigrescens (Willd.) P. Fourn., sinonim (s), Quatre Fl. France: 1017. 1940 , Jacea nigrescens (Willd.) Soják, sinonim (s), Soják in Čas. Nár. Muz., Odd. Přír. 140. 1972.

Common names: crnkasta zečina (Hr), Nikolić, T., 201912707, crnkasta zečina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.