Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anthemis segetalis Ten.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anthemis (jarmen (Hr), Nikolić, T., 201912707, jarmen (Hr), Domac, R., 19944, oko volje (Hr), Šulek, B., 18791256, prstenak (Hr), Šulek, B., 18791256, raman (Hr), Šulek, B., 18791256, ramina (Hr), Šulek, B., 18791256, rimska kamilica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Fl. Neap. Syll. App. Quinta 54 (1842)

Taxon author(s) 1. Michele Tenore

Synonyms: Anthemis brachycentros J. Gay ex W. D. J. Koch, sinonim (s) , Anthemis brachycentros J. Gay ex W. D. J. Koch var. brachycentros, sinonim (s) , Anthemis pseudocota Vis., sinonim (s), Fl. Dalmat. 2: 78. 1847 , Cota brachycentros J. Gay, sinonim (s) , Cota segetalis (Ten.) Holub, sinonim (s), Folia Geobot. Phytotax. 9: 270. 1974

Common names: usjevni jarmen (Hr), Nikolić, T., 201912707, pridignuti jarmen (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, usjevni jarmen (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.