Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Centaurea triumfettii All.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Centaurea (zečina (Hr), Nikolić, T., 201912707, modrulja (Hr), Šulek, B., 18791256, različak (Hr), Horvatić, S., 19541819, tartorina (Hr), Šulek, B., 18791256, zečice (Hr), Šulek, B., 18791256, zečina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Auct. Syn. Stirp. Horti Taur. 16 (1773)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni

Synonyms: Centaurea axillaris Willd., sinonim (s), Sp. Pl., ed. 4 3 (3): 2290. 1803 , Centaurea variegata Lam., sinonim (s), Encycl. 1: 668. 1785 , Centaurea variegata var. axillaris Willd., sinonim (s) , Cyanus triumfetti (All.) Dostál ex Á. Löve et D. Löve, sinonim (s), Bot. Not. 114: 44 (1961)

Common names: pustenasta zečina (Hr), Nikolić, T., 201912707, pustenasta zečina (Hr), Domac, R., 19944, Triumfetijeva zečina (Hr), Lakušić, R., 19826043, žuljkasta zečina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.