Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Campanula glomerata L. ssp. elliptica (Schult.) Kirschl.

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Campanula (zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvonce (Hr), Šulek, B., 18791256, zvončić (Hr), Domac, R., 19944, zvončika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Alsace 1: 378 (1851)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Campanula elliptica Schult., sinonim (s), Schult., Oestr. Fl., ed. 2, 1. 1814.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.