Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Campanula thyrsoides L. ssp. carniolica (Sünd.) Podlech

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Campanula (zvončić (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvonce (Hr), Šulek, B., 18791256, zvončić (Hr), Domac, R., 19944, zvončika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Ber. Bayer. Bot. Ges. 37: 111 (1964)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Campanula thyrsoides var. carniolica Sünd., sinonim (s), Sünd. in Allg. Bot. Z. Syst. 1925.

Status: Endemic YES , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.