Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Physoplexis comosa (L.) Schur

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Physoplexis (napuhnica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Verh. Mitth. Siebenbürg. Vereins Naturwiss. Hermannstadt 4, Suppl.: 47 (1853)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Philipp Johann Ferdinand Schur

Synonyms: Phyteuma comosum L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: kitnjasta napuhnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kitnjasta zečica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.