Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Phyteuma pseudorbiculare Pant.

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Phyteuma (zečica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubljenica (Hr), Šulek, B., 18791256, zečica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Verh. Ver. Nat. Heilk. Presburg nov. ser. 2(2): 53 (1874)

Taxon author(s) 1. Jószef(Joseph) Pantocsek

Common names: dinarska zečica (Hr), Nikolić, T., 201912707, zečica dinarska (Hr), Lakušić, R., 19826043

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.