Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Achillea abrotanoides (Vis.) Vis.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Achillea (stolisnik (Hr), Nikolić, T., 201912707, hajdučka trava (Hr), Horvatić, S., 19541819, jezičac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, stolisnik (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Dalm. 2: 81 (1847)

Taxon author(s) 1. Roberto de,Roberto Visiani,de Visiani2. Roberto de,Roberto Visiani,de Visiani

Synonyms: Achillea atrata ssp. carvifolia Dörfl. & Hayek, sinonim (s), Österr. Bot. Z. 70: 21. 1921 , Achillea multifida Griseb., sinonim (s), Spic. Fl. Rumel. 2: 213. 1846 , Ptarmica abrotanoides Vis., sinonim (s), Vis., Fl. Dalmat. 1842. , Ptarmica multifida DC. ssp. abrotanoides (Vis.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 365. 1879

Common names: planinski stolisnik (Hr), Nikolić, T., 201912707, pepelasti jezičac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, planinski stolisnik (Hr), Domac, R., 19944, siparska hajdučica (Hr), Lakušić, R., 19826043

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.