Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Achillea distans Willd. ssp. distans

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Achillea (stolisnik (Hr), Nikolić, T., 201912707, hajdučka trava (Hr), Horvatić, S., 19541819, jezičac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, stolisnik (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 3(3): 2207 (1803)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Achillea lanata Spreng., sinonim (s), Cat. Fl. Hal. ex Willd. Enum. Hort. Berol. 915. , Achillea setacea ß distans Hayek, sinonim (s) , Achillea tanacetifolia ssp. lanata Spreng., sinonim (s)

Common names: vunasti jezičac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.