Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Achillea distans Willd. ssp. tanacetifolia (Fiori) Janch.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Achillea (stolisnik (Hr), Nikolić, T., 201912707, hajdučka trava (Hr), Horvatić, S., 19541819, jezičac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, stolisnik (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Oesterr. Bot. Z. 91: 292 (1942)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Achillea dentifera DC., sinonim (s), DC. in Lamarck & Candolle, Fl. Franç., ed. 3, 5. 1815. , Achillea millefolium ssp. tanacetifolia (Fiori) P. Fourn., sinonim (s), Quatre Fl. France: 968. 1939 , Achillea millefolium var. tanacetifolia Fiori, sinonim (s), Fiori in Fiori & Paoletti, Fl. Italia 3. 1903. , Achillea subtanacetifolia Tzvelev, sinonim (s), Tzvelev, Fl. Evr. Časti SSSR 7. 1994. , Achillea tanacetifolia All., sinonim (s), All., Fl. Pedem. 1. 1785. , Achillea tanacetifolia All., non Mill., sinonim (s), Fl. Pedem. 1: 183. 1785 , Achillea tanacetifolia All., non Mill. ssp. tanacetifolia, sinonim (s) , Achillea tanacetifolia All., non Mill. ssp. tanacetifolia var. tanacetifolia, sinonim (s)

Common names: vratićolistni jezičac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.