Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Achillea ligustica All.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Achillea (stolisnik (Hr), Nikolić, T., 201912707, hajdučka trava (Hr), Horvatić, S., 19541819, jezičac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, stolisnik (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Auct. Syn. Stirp. Horti Taur. 17 (1773)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni

Synonyms: Achillea nobilis ssp. ligustica (All.) Bonnier, sinonim (s), Fl. Ill. France 5: 106. 1922 , Achillea sylvatica Ten., sinonim (s), Index Sem. Hort. Bot. Neapol. 1827, App.: 4. 1827

Common names: ligurski stolisnik (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.