Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anthemis tomentosa L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anthemis (jarmen (Hr), Nikolić, T., 201912707, jarmen (Hr), Domac, R., 19944, oko volje (Hr), Šulek, B., 18791256, prstenak (Hr), Šulek, B., 18791256, raman (Hr), Šulek, B., 18791256, ramina (Hr), Šulek, B., 18791256, rimska kamilica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 893 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Anthemis muenteriana Boiss., sinonim (s), Fl. Orient., Suppl.: 298. 1888

Common names: pustenasti jarmen (Hr), Nikolić, T., 201912707, woolly chamomile (En), Blamey, M.; Grey-Wilson, C., 19937398

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.