Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Aster squamatus (Spreng.) Hieron.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Aster (zvjezdan (Hr), Nikolić, T., 201912707, zvjezdan (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bot. Jahrb. 29: 19 (1900)

Taxon author(s) 1. Curt (Kurt, Curtius) Polycarp Joachim Sprengel2. Georg Hans Emmo(Emo) Wolfgang Hieronymus

Synonyms: Symphyotrichum squamatum (Spreng.) G. L. Nesom, sinonim (s), Phytologia 77: 292. 1995

Common names: ljuskavi zvjezdan (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.